Jarboe tentokrát bude zaklínat Kabinet Múz a Soulkostel spolu s Father Murphy

Jarboe Jarboe

Pomalu a ještě pomaleji, ale neuvěřitelně intenzivně. Jarboe, někdejší diva a temná múza Swans, se vrací do Česka. Unikátní zjev nezávislé scény doprovodí podobně okultní Father Murphy. A jak uvádí pořadatelé, jeden si nemůže přát o mnoho víc – snad jen aby společně vydali album, což se také stane. Jejich společná nahrávka vyjde pár dnů před jejich vystoupením. 

„Jako samostatná umělkyně má za sebou od roku 1991 jak velké množství sólových alb experimentální povahy, tak celou řadu kooperací s nejrůznějšími osobnostmi a kapelami, mezi kterými dominuje její spolupráce s metalovými Neurosis,” uvádí z brněnského Kabinetu Múz s tím, že dále spolupracovala i s Puscifer, Oxbow anebo Jesu. Hlas a hudba Jarboe je známá pro svou hutnou a experimentální povahu. O vztahu k ní promluvil v rámci našeho rozhovoru i Michael Gira. Italská skupina Father Murphy je pak dobře známá pro svá intezivní vystoupení, která „oscilují mezi obřadem a uměleckou performance” a vytáří tak mozaiku podivínského noise rocku s prvky industriálu, neurotických výkřiků i sakrálního tajemna.

Jak dodává Soulkostel, Jarboe i Father Murphy se představí jak sólově, tak ve společném setu. Jejich společné EP, desetipalec, vyjde na Cousouling Sounds 22. září.

Jarboe + Father Murphy, Brno – Kabinet Múz, 26. 9. 17
Jarboe + Father Murphy, Vernéřovice – Soulkostel, 27. 9. 17 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.