Jiří Lindovský představí Zvířecí hudbu brněnské Praze

Jiří Lindovský představí Zvířecí hudbu brněnské Praze

V lednu se v brněnském kulturním prostoru Praha/Fórum pro architekturu a média po delší odmlce opět rozjela série S(o)unday Mixtapes, která byla původně koncipována jako poslechový večer, kde mohly různé kulturní osobnosti prezentovat svůj osobitý výběr. Nezřídka zazněla i jejich vlastní tvorba nebo se místní kavárna proměnila v ateliér zvukových experimentů.

Nejbližší nedělení večer bude hostem S(o)unday Mixtapes sběratel zvuků Jiří Lindovský, jehož projekt Zvířecí hudba je dle slov organizátorů „malou internetovou galerií zvukových kompozic, sonografií, terénních nahrávek a akustických hříček. Její autor si založením tohoto webu splnil dětský sen schovat si někam zajímavé zvuky spojené s počasím, živly, stroji, životem zvířat, nebo zaslechnuté ve snu.

Olomoucký rodák je vystudovaný neurobiolog, který v tomto povolání působil v Praze a krátkou dobu i v Paříži. Nyní se věnuje oblasti neurofyziologie sluchu na Akademii věd. Jeho brněnská návštěva bude jistě dobrodružným výletem do světa soundscape a field recordings.  

S(o)unday Mixtapes: Jiří Lindovský, Brno - PRAHA/Fórum pro architekturu a média, 18.2.18 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.