Julianna Barwick Julianna Barwick

Julianna Barwick míří poprvé do Česka, představí se v rámci Music Infinity

Do říše snů se Praha ponoří nejpozději první zářijový den. Klubová sezóna nemůže odstartovat lépe, hlavní město navštíví Brian Jonestown Massacre anebo Blixa Bargeld s Teho Teardem. Něžnou tvář Julianny Barwick ale zprostředkuje série Music Infinity v Paláci Akropolis. Přední zástupkyně intimního folku zasáhne svým éterickým opusem Will.

Julianna Barwick vyrůstala na venkově na americkém jihu a za svůj iniciační moment na cestě k hudební kariéře považuje zážitky z kostelního sboru,” uvádí věcně pořadatelé koncertu. „Tóny rezonující stěnami chrámu se jí natolik zapsaly do paměti, že když o několik let později experimentovala s kytarou a smyčkami, napadlo jí ponořit nahrávky do efektu, který evokuje akustiku kostela.” Její třetí album dojalo také nás, jak dokládá recenze v nedávnem Bedekru.

V jejích skladbách se ztrácí i sebenepatrnější struktury a skrze své unikátní vrstvení ševelícího, povětšinou bezeslovného či těžko rozšifrovatelného zpěvu splétá uklidňující transcendentálno s aurou opuštěného chrámu a pocitu sublimace do ticha nedotčené přírody,” poznamenává Tomáš Franta k meditativnímu albu, nefigurativní niterné mlze.

Julianna Barwick, Praha – Palác Akropolis, 1. 9. 16

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.