Julianna Barwick míří poprvé do Česka, představí se v rámci Music Infinity

Julianna Barwick Julianna Barwick

Do říše snů se Praha ponoří nejpozději první zářijový den. Klubová sezóna nemůže odstartovat lépe, hlavní město navštíví Brian Jonestown Massacre anebo Blixa Bargeld s Teho Teardem. Něžnou tvář Julianny Barwick ale zprostředkuje série Music Infinity v Paláci Akropolis. Přední zástupkyně intimního folku zasáhne svým éterickým opusem Will.

Julianna Barwick vyrůstala na venkově na americkém jihu a za svůj iniciační moment na cestě k hudební kariéře považuje zážitky z kostelního sboru,” uvádí věcně pořadatelé koncertu. „Tóny rezonující stěnami chrámu se jí natolik zapsaly do paměti, že když o několik let později experimentovala s kytarou a smyčkami, napadlo jí ponořit nahrávky do efektu, který evokuje akustiku kostela.” Její třetí album dojalo také nás, jak dokládá recenze v nedávnem Bedekru.

V jejích skladbách se ztrácí i sebenepatrnější struktury a skrze své unikátní vrstvení ševelícího, povětšinou bezeslovného či těžko rozšifrovatelného zpěvu splétá uklidňující transcendentálno s aurou opuštěného chrámu a pocitu sublimace do ticha nedotčené přírody,” poznamenává Tomáš Franta k meditativnímu albu, nefigurativní niterné mlze.

Julianna Barwick, Praha – Palác Akropolis, 1. 9. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.