Khoiba posílá skladbu a klip, za nímž stojí Hermanová z Fiordmoss

Posledním zvoněním před očekávaným stejnojmenným albem Khoiby je singl Log.

Pulzující syntezátory evokují zástavu času, jemnost a chvění. Khoiba, kterou dnes představuje Ema Brabcová a Filip Míšek, je stále rozpoznatelná. „Základ skladby jsem vymyslel před dvěma lety. Inspiroval mě Emin zpěv, různě jsem ho posouval a vytvářel tím další melodie,” říká Míšek. Doprovodný klip ve svém berlínském bytě natočila Petra Hermanová (ex-Fiordmoss). „Moje animace pracují s různými podobami zastaveného času nebo času rozloženého do roviny,“ dodává k vizuálnímu doprovodu skladby, která má svižné až hymnické tempo, nese se na typické melancholické lince a tři minuty uplynou jako voda.

Eponymní album Khoiby bude mít 9 skladeb a vyjde 22. března 2019 u Minority. Křest následně proběhne 17. dubna v pražské MeetFactory, turné spjaté s albem je ovšem poměrně delší. Na většině koncertů Khoiby se svým projektem Čáry života zahraje Jan Boroš, který loni vydal debut Stínítko, za který obdržel nominace na hudební ceny Vinyla a Apollo.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.