Kolekce dosud neznámých skladeb Kurta Cobaina vyjde v listopadu

Zpráva o zveřejnění nikdy nevydaných skladeb Kurta Cobaina už nějakou dobu visí ve vzduchu. Již dříve se potvrdilo, že režisér nového dokumentu o životě slavného frontmana Nirvany Brett Morgen při jeho natáčení objevil kolem sto kazet skrývajících dosud neznámé poklady z Cobainovy tvůrčí dílny. Posmrtné album mělo původně vyjít v létě, ale nakonec se ho dočkáme až v listopadu pod názvem Montage of Heck. Zároveň se totiž stane soundtrackem k DVD verzi stejnojmenného filmu.

Jsou jako brána do jeho mysli“ - tak popisuje Morgen své dojmy z nalezených písní. Dokument, který měl premiéru letos v lednu na filmovém festivalu Sundance a v květnu ho poté uvedla televizní stanice HBO, je od června dostupný na DVD v české distribuci. Režisér použil k jeho natočení deníkové záznamy, dosud skrytá videa a rozhovory s rodinnými příslušníky. V autorizovaném snímku se objevuje také Kurtova dcera Frances Bean, která v něm poprvé hovoří veřejně o svém otci.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.