Koňe a Prase debutují Bramborovými hity

Koňe a Prase Koňe a Prase Jakub Koutný

Koňe a Prase baví nadhledem i nástroji s příběhem. Z jednoduchých melodií a popěvků valmezští Koňe a Prase dokážou složit osvěžující elektropopové hity. Odlehčenou formou reflektují všední životní situace, kladou ale důraz i na ekologii a společenskou kritiku. Nyní vydávají svou debutovou desku Bramborové hity (2020), kterou ohlásili videoklipem ke skladbě Stěhovák.

Debutové desky se Koňe a Prase dočkali po čtyřech zmařených pokusech a osmi letech přerušované existence kapely. Nahrávku natočili v srdci Beskyd ve spolupráci se zvukařem kapely Buty Lukáše Lukáše, v létě ve studiu Jámor ji zmixoval a zmasteroval Ondřej Ježek.

Staré nástroje, na které hudebníci hrají, mají vlastní příběhy. „Používám koncertní sadu bubnů Tacton, které jsou vyrobeny z papíru, jejich přechody sloužily jako květináče a původně měly skončit rozřezané na skládce, Viktor z kotelny zachránil a zrenovoval starou baskytaru, kterou jeho dědeček získal jako ředitel průmyslovky od jednoho ze svých žáků. Lenka pak místo darovaných kláves značky Moog raději využívá tzv. samohrajek,” dodává Martin Janírek.

Album Bramborové hity digitálně a na vinylu vychází 1. září 2020 u Bumbum Satori. O čtyři dny později kapela s albem vyrazí na první samostatné turné, kde jako předkapely zahrají Muzikant Králíček, Bert & Friends nebo Mucha. Brněnský křest proběhne 13. října v Kabinetu Múz, pražský 4. listopadu v Café V lese, křest doma ve Valašském Meziříčí se uskuteční 29. prosince v M-klubu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.