Žádny spěch, krásný mech. Ventolin se vrací

Ventolin Ventolin foto: Prokop Holoubek

Milostné písničky, veselé i tísnivější sci-fi scény a dojemnou absurditu slibuje ohlášené třetí album. Ventolin novinku ohlásil zároveň s vydáním skladby Mech a klipu, v němž vystupuje vedle něj jeho žena Klára Doubková. Dneska se vyčasilo se soustředí na to pozitivní, co přinesl život během pandemie.

„Mech je můj pokus o veselou písničku v neveselé době. Vychází ze zážitků, které jsem měl, když jsem se svou ženou a dětmi chodil během lockdownu do přírody a navzdory všem temnotám mi to vždycky dalo chuť žít. A mech je o tom, že venku v lese společně je hezky. Zpívá se o tom v každé trampské písni a je to tak,“ říká Ventolin. Za klipem, který vznikl na břehu řeky Jizery, stojí Johana Novotná, která Ventolinovi často předskakuje jako Johuš Matuš.

Nejpozději od posledního alba se Ventolin těší velkému zájmu tancechtivých, který utla pandemie. „Obláček, na kterém jsem stál, se najednou rozplynul. Změna perspektivy mě vrátila k rodině a do přírody, ze které vyrůstáme a do které patříme, která dává a taky bere. Která je komorním světem vztahů i horizontem, na který se díváme,“ dodává Ventolin.

Vedle Kláry Doubkové na albu hostují Tomáš Kelar a Prokop Holoubek (Midi Lidi).

Dneska se vyčasilo vyjde 1. září čtyři roky od poslední Vitajte u Bumbum Satori.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.