Konference a showcase Nouvelle Prague se na Smíchově uskuteční již potřetí

Barry Dickins Barry Dickins

Navzdory tomu, že se u nás objevily další pokusy o odbornou konferenci v oblasti hudebního byznysu a propagace české hudby v zahraničí (např. Czech Music Crossroads během Colours of Ostrava), Nouvelle Prague zůstává v Česku první mezinárodní aktivitou tohoto typu orientovanou rovnoměrně na panelovou diskuzi i přehlídku rovněž zámořských kapel.

Letošní ročník se bude konat opět v areálu smíchovského pivovaru ve dnech 6. -7. listopadu. V konferenční části se od loňska zabydlel panel Highway Revisited, který se pokusí reflektovat vývoj na domácí scéně za poslední rok a dle názvů zřejmá témata diskuzí Booking stokrát jinak a Festivalová abeceda pro začátečníky a pokročilé. Další okruhy zahrnují problematiku sociálních sítí a marketingu, zisků z autorských práv, Brands and events (diskuze na téma „značky“, pořádání eventů a uzavírání partnerství) a ticketingu či cashless řešení.

Ze zahraničních panelistů jsou potvrzeni například Antony Jouet z Fource Entertainment, Geoff Meal z United Talent Agency, Joe Schiavon (Global Live) nebo známý promotér Serge Grimaux, který založil první ticketingovou sít ve střední a východní Evropě Ticketpro. Z festivalových organizátorů pak třeba Girts Majors z lotyšského Positivus Festivalu nebo Ivan Milivojev, „otec“ srbského Exitu. Moderování panelu Festivalová abeceda se stejně jako loni ujme ředitel Pohody Michal Kaščák. Do křesla pro hosta usedne významná osobnost historie hudebního průmyslu Barry Dickins, agent Boba Dylana, Neila Younga, Toma Pettyho, Paula Simona a dalších.

Headlinery hudební části Nouvelle Prague jsou švýcarský nežánrový kolektiv Kadebostany, českou scénu zaštítí v hlavním večerním čase Lenka DusilováBaromantikou. Showcase zahraničních kapel letos představí hlavně ty britské a americké. Písničkář James Harries je v našich končinách už celkem známý díky koncertování, ostrovní sestavu doplní ještě garážovka Beasts a rock'n'rollová parta The Amazons. New York vysílá dvě dívčí formace Beau a The Prettiots, Ameriku budou reprezentovat také post punkeři Meat Wave z Chicaga. Australskou psychedelicky líznutou kytarovou scénu připomenou Northeast Party House a bude zde i premiérová návštěva z Indie v podobě blues rockových Studmuffin.  

Tuzemský showcase pro zahraniční bookery a promotéry nabídne české kapely vybrané ve spolupráci s časopisem Full Moon a Radiem 1. Pro třetí ročník Nouvelle Prague jsou to Mydy Rabycad, Wild Tides, Ghost of You a Sunday on Clarendon Road.

Delegátské pasy zahrnující veřejnou i neveřejnou showcase, konferenci a občerstvení, v předprodeji nyní stojí 1390 korun. Jednodenní vstupenku na koncerty seženete za 284 korun, dvoudenní pak za 389 korun. Více informací o programu a panelistech najdete na webu festivalu.

Nouvelle Prague: konference a showcase, Praha – areál pivovaru Staropramen, 6. -7. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.