Konference o ničem spojí umění a vědu v nové perspektivě

Mezi patry klid Mezi patry klid

Kde se setkává současné umění s moderní vědou? Experiment Konference o ničem (Conference On Nothing In Arts And Science) vyústí 22. září v pražském klubu Fuchs2 jako výsledek ročního unikátního dialogu mezi profesionálními umělci a vědci za doprovodu alternativní hudby. Návštěvnictvo uvidí instalace, performance a sérii přednášek s ambiciózním cílem: nic. Cílem akce je nevšední a neformální setkání, snaha o integraci přírodních věd do kultury, podpora personálního propojení vědců s uměleckou scénou a rozvoj mezioborové synergie.

„Když se s námi dlouholetý kamarád a špičkový astrofyzik Jakub Podgorný sešel, aby nám představil koncept eventu založeného na spolupráci top vědců a vědkyň a s lidmi z výtvarné scény, měl jsem pochybnosti, že mu nadšení vydrží. Dnes se jeho sen skutečně zrealizuje a ve Fuchsu se uskuteční jeden z nejoriginálnějších kulturních eventů toho podzimu. Falešná konference o ničem. Dechová cvičení, poslechové pásmo, hra na vesmír, kosmologie, kvantová fyzika. Instalace, performance a série přednášek s ambiciózním cílem: nic,” říká za pořadatele David Čajčík. Hudební završení temné hostiny ve formě coffee breaku obstará hudební duo Mezi patry klid, které pozvali Heartnoize.

Návštěvnictvo se může těšit téměř na šestihodinový program, ve kterém vedle přednáškového panelu lze najít mimo jiné dechová cvičení, poslechové pásmo, hru na vesmír, a nakonec i coffee break prodloužený do tanečního večírku.

Panelisty Konference o ničem tvoří tři velké instituce: Za umělce v performance vystoupí Aleksandra Vajd, Anetta Mona Chişa, Vojtěch Radakulan, Richard Loskot a Elvia Wilk. Za přírodovědné vědce z oblasti kosmologie, kvantové fyziky a podobných oborů příspěvky připraví Michal Malinský, Mariateresa Crosta, Oldřich Semerák, Tomáš Mančal a Jimena Canales

Hudební line-up, kteří z pódia převezmou noční party v hlavním sále, tedy nekonečný coffee break, jakmile konference dospěje do cíle, tedy k ničemu. Zazní mezi patry klidNDRXARNIININA FARRINA.

Konference o ničem, Praha – Fuchs, 22. 9. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.