Letošní Ghettofest bude interaktivní městskou hrou

Letošní Ghettofest bude interaktivní městskou hrou Vizuál: Adéla Wiederlechnerová

Pořadatelé brněnského Ghettofestu se letos rozhodli pracovat s dynamicky se měnící situací kolem pandemie svébytným způsobem. Káznici v sobotu
5. června od sedmi večer rozezní jen dva účinkující - roztančené country Toma Oaklanda (člen Ukulele Orchestra jako Brno nebo Reverend Killjoy) a maďarsko-romské rytmy kapely Hazafele. Hlavní bod programu nepatří během tohoto ročníku pouličním koncertům, ale městské hře. „Mohou se zapojit rodiny s dětmi i dospělí bez dětí, a to jakéhokoliv věku.
Dostanete instrukce a můžete se vydat za dobrodružstvím čtvrti, která skýtá daleko více perel a tajů než máme uvedeno ve hře,“ přibližují organizátoři a lákají také na různé gastro-zastávky po cestě.

Hra bude trvat od tří hodin do pěti odpoledne, ve zbytku dne se nabízí program Muzea romské kultury, které kromě stálé expozice bude pořádat také komentované prohlídky, besedy s romskými spisovatelkami nebo dětské výtvarně-dramatické dílny s názvem Předprázdninové letnění. Společně s festivalem navíc probíhá akce Open Studios Brno představující brněnské ateliéry – k nahlédnutí budou i ty v srdci Ghettofestu, v Káznici nebo SOLO offspace na Cejlu.

Ghettofest, Brno – Káznice a různá místa, 5. 6. 21

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.