Ghettofest bude letos ve znamení Roku smíření. Brány opět všem volně otevřeny

DVA, foto Tereza Bartůňková DVAfoto: Tereza Bartůňková

V pořadí již čtvrtý ročník multikulturního pouličního festivalu proběhne první červnový víkend v brněnském Bronxu, tedy pod širým nebem ulic Hvězdová, Francouzská, Bratislavská. Festival, který chce vytvářet podmínky pro inspirativní setkávání a bořit mýty o vyloučené lokalitě, také tento rok přinese bohatý program (hudbu doprovodí divadlo, filmy, sportovní turnaj a výjimečně otevřená bude i káznice). Akce se připojuje k Roku smíření, takže se do dramaturgie začlení i historická a pietní témata.

Účast na letošním ročníku přislíbili např. DVA, představitelé folklóru neexistujících národů, dále kapely Stomping Dog, Husakovo kvarteto, Ant Attack, Tranzan, hudební tělesa Ústaf voiceband a cimbálovka Hudci z Nosislavi, stejně jako minulý rok zarapuje MC Gey, k dispozici by mělo být také pouliční piano,“ komentují pestrý program organizátoři akce. „Do příbuzné taneční linie se letos zařadí Streetdance workshop s High Edition a flamenco.

Během festivalu bude v nedalekém Clubwashi uvedeno několik dokumentů, některé se přitom promítnou za přítomnosti autorů. Aktivitou s dlouhodobějším přesahem pak bude projekt Brno - střet Kateřiny Šedé, laureátky Ceny Jindřicha Chalupeckého. Ta několik měsíců před Ghettofestem připravila s místní omladinou ojedinělý průvodce touto lokalitou.

Podrobné informace k programu, který je volně přístupný, naleznete na stránkách festivalu.

Ghettofest 2015, Brno - „Bronx“, 5.-6. 6. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.