Lucerna Music Bar slaví 20 let dvaceti koncerty. A rozdává lístky

Lucerna Music Bar slaví 20 let dvaceti koncerty. A rozdává lístky

Pražský klub Lucerna Music Bar slaví dvacet let, kulatiny oslaví symbolickou dvacítkou koncertů. Oslavy, které právě odstartovaly, zahrnou věrné 400 volnými vstupy, o které je možné soutěžit na stránkách klubu.

„Snažili jsme se dát dohromady sérii žánrově pestrých koncertů, aby si každý tak trochu přišel na své, takový průřez dramaturgie, kterou v Lucerna Music Baru děláme,“ uvádí produkční Kamil Šír. Dne 25. října, přesně dvacet let od založení Lucerna Music Baru, vystoupí na kruhovém pódiu anglická jazz-funková kapela Incognito s aktuálním albem Amplified Soul. Přestože je seznam nabitý zahraničními jmény, z nichž vypíchněme především Jaga Jazzist (11. 11.), The Cinematic Orchestra (15. 11.), The Wombats (17. 11.) anebo Astronautalise (29. 11.), najdou se i stálice české alternativní scény. „V naší dramaturgii mají české a slovenské kapely své pevné místo. Jsme rádi, že spousta z těch, kteří u nás vystupují, berou Lucerna Music Bar jako svou domovskou scénu a pravidelně se k nám vrací,“ dodává Šír s tím, že k dvacetinám popřejí například Prago Union, Xavier Baumaxa anebo Monkey Business.

Historie prostoru dnešního Lucerna Music Baru sahá až do prvního desetiletí minulého století, kdy byl položen základní kámen Paláce Lucerna, v jehož komplexu se klub nachází. Již v roce 1909 byl prostor využíván nejprve jako příležitostné divadlo a později jako Kabaret Lucerna pod vedením Karla Hašlera. Dalším významným rokem v historii sálu je rok 1927, kdy byl otevřen Kabaret – Restaurant Lucerna. Tehdy zde vystupovali slavní čeští umělci v čele s Voskovcem a Werichem a k tanci a poslechu vyhrávaly populární jazzové kapely. Po únoru 1948 byl majetek Havlových, a tím i celý Palác Lucerna znárodněn. Nastala čtyřicetiletá doba temna, během níž fungoval prostor dnešního Lucerna Music Baru jako noční podnik bez konkrétního zaměření. Před dvaceti lety, 25. října 1995, byla započata nová éra pod současným jménem Lucerna Music Bar.

Kompletní seznam koncertů naleznete na stránkách klubu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.