Magický Oneohtrix Point Never vyjde koncem října na labelu Warp

Magický Oneohtrix Point Never vyjde koncem října na labelu Warp

Brooklynský ambientní čaroděj Daniel Lopatin oznámil nedávno další studiovou desku. Magic Oneohtrix Point Never má vyjít 30. října na věhlasném labelu Warp. Název alba odkazuje k bostonské rádiové stanici Magic 106.7. V září zveřejnil producent první tři nové skladby a jedna z nich, Long Road Home, se nyní dočkala pozoruhodného animovaného videoklipu.

V singlu slyšíme zpívat Caroline Polachek z Chairlift a vizuálně sledujeme tanec a vzájemnou tělesnou komunikaci dvou bytostí, jejichž podoba připomíná vyobrazení ze středověkého bestiáře.

Lopatin se stal klíčovým tvůrcem v souvislosti s hudební hauntologií a hypnagogickým popem. Kromě sedmdesátkových žánrů jako je prog-rock a synthwave, které ho v dřívější tvorbě inspirovaly, se hojně zajímal o to, jak pomocí např. různých samplů nebo analogových syntezátorů nakopírovat minulost do současnosti – což někdy znamenalo zasmyčkování jakoby až donekonečna. Stvořil také donedávna vlivný subžánr vaporwave, který pracuje s estetikou kultury konzumního kapitalismu a reklamy. V tomto duchu vydal album A3 pod pseudonymem Chuck Person. Loni se pustil do komponování filmové hudby a vytvořil soundtrack ke snímku Drahokam (Uncut Gems) bratrů Safdieových s Adamem Sandlerem v hlavní roli.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.