Pohoda a Colours lákají na léto, do Trenčína zamíří Sigur Rós, do Vítkovic ANOHNI

Sigur Rós Sigur Rós

Do léta sice ještě daleko, ale dva největší česko-slovenské festivalové svátky už začínají žhavit linku. Téměř současně totiž ohlašují první velká jména pro rok 2016.

Vloni se PohodaColours of Ostrava „podělily“ o Björk, nyní, při prvním oznámení, zatím šlapou svou vlastní cestou. V Trenčíně zůstanou na islandské vlně a jedním z headlinerů se stanou imaginativní post-rockeři Sigur Rós, kteří se na ostravských Colours ukázali před dvěma lety. Tentokrát však představí poněkud odlišnější ráz vystoupení – těšit se prý můžeme na dosud nevydané písně, dobrodružnější a intuitivní přístup k hraní a vůbec novou, neokoukanou show. Pro organizátory je jejich potvrzení splněným snem, zároveň s příchutí nostalgické symboliky. O návštěvu Sigur Rós se totiž velkou měrou postaral významný slovenský novinář a milovník Islandu, Juraj Kušnierik, který minulý týden v pátek zemřel v Reykjavíku„Potvrdenie sme dostali deň predtým, ako Juraj zomrel. Považujem to za jeho darček pre nás všetkých k našim dvadsiatym  narodeninám. Milý náš Jürgen, ďakujeme, budeme oslavovať aj s Tebou...“ říká k tomu Michal Kaščák.

Colours of Ostrava se vrátí se svým „miláčkem“ Anthony and the Johnsons. Anthony se v Ostravě představil v roce 2012 společně s Janáčkovou filharmonií, nyní se ukáže v mnohém odlišném světle. Do industriálního areálu Dolních Vítkovic totiž přiveze svůj nový projekt AHNONI, ve kterém spolupracuje s dvěma významnými elektronickými producenty, Oneohtrix Point Never a Hudsonem Mohawke. Elektronická taneční hudba a politické texty k tomu, to je kombinace, kterou AHNONI netradičně protkává.

Pokud už se nemůžete dočkat a chcete si lístky na oba festivaly, které se uskuteční v krátkém sledu po sobě, koupit v předstihu pod stromeček, můžete využít levnějších limitovaných edicí. Colours of Ostrava nyní nabízejí celkem 5000 ks vstupenek za 1 990 Kč, Pohoda pak do 7. června prodává lístky za 89 euro (cca 2 450 Kč).

Bažant Pohoda festival, Trenčín – letiště, 7.–9. 7. 16
Colours of Ostrava, Ostrava – Dolní Vítkovice, 14.–17. 7. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.