Mark Kozelek aka Sun Kil Moon zavítá v červnu do Prahy

Mark Kozelek aka Sun Kil Moon zavítá v červnu do Prahy

 Čeští a slovenští fanoušci slowcoreového melancholika Marka Kozelka se konečně dočkali - po koncertech v Rakousku či Polsku se bývalý frontman kultovních Red House Painters představí také v České republice, 17. června zahraje v pražském Lucerna Music Baru. S sebou navíc přiveze vskutku silnou sestavu - za bicí usedne bývalý bubeník Sonic Youth Steve Shelley, na kytaru vypomůže Neil Halstead (Slowdive).

Co lze od koncertu očekávat? Pravděpodobně zhruba tříhodinovou (naechovanou) show složenou převážně ze skladeb z Kozelkových posledních desek Universal Themes, Benji a Perils from the Sea. A mezi tím hromadu prupovídek. Zazní pak jistě i několik písní z chystané desky coverů, která má vyjít na jaře, či skladby z novinky Sun Kil Moon / Jesu, která vyšla letos v lednu.

Kdo ví, zda Kozelek nepřijede i díky loňskému boxerskému interview s Aranem Badalovem (New Dog), který v něm Česko tolik vychválil. „Odehrál jsem tam 7 koncertů, je to tam pro mě jako rodina. Pořadatelé, kapely, fanoušci... miluju tamější lidi.“ - „Je mi 48, projel jsem celý svět, ale v České republice jsem nebyl nikdy,“ odpověděl tehdy Kozelek. 

Vstupenky jsou k dispozici v klasických předprodejních sítích za 430,-, na místě poté za rovných 500,-.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.