Meditační sezení v Punctu. Hledání cesty k sobě a podpora žižkovského klubu

Meditační sezení v Punctu. Hledání cesty k sobě a podpora žižkovského klubu

V čase utichlých klubů se některé z nich otevírají dění v úzkém kroužku nahrávacího štábu a přesouvají do online prostoru. Formou daru lze takto podpořit kolektivy a prostory, aby nemusely zavřít, než se v nich zase probudí život.

V pražském klubu Punctum se můžete v několika termínech zúčastnit série online meditací zaměřených na vědomou práci s dechem. Sezení vede hudebník Ondřej Sýkora, známý z několika experimentálně elektronických projektů (Lightning Glove, Ruinu, Intervalle, False Trance) a nabízí je jako příležitost k vnitřnímu cestování i zakořenění při vstupu do nového roku.

„Během března až května jsem absolvoval intenzivní cyklus meditací, které probíhaly online. Nikdy předtím by mě nenapadlo něco podobného zkusit, ale časem se to ukázalo jako přínosná a místy silná zkušenost. Když jsem se pak ptal, jestli by nestálo za to v tom nějakým způsobem pokračovat, a když se zároveň ozývaly hlasy na podporu několika pražských nezávislých klubů, napadlo mě, že tyhle dva aspekty by se daly propojit,“ říká ke svému nápadu Ondřej.

 „Pro ty, které láká zkusit si meditaci v současných podmínkách, pro ty, komu chybí sdílená nebo pravidelná praxe, i pro ty, kteří hledají základní rámec a disciplínu na cestě ke kontemplaci o samotě,“ představuje dále kolektivní sezení vycházející z taoistického přístupu a qi-gong a jejichž součástí je i jednoduché cvičení zaměřené na vědomé dýchání. Nepotřebujete nic víc než hodinu času pro sebe, podložku na sezení a připojení k internetu.

Plánované meditace proběhnou 14., 19. a 26. ledna přes platformu Zoom, další termíny budou přibývat podle zájmu. Dobrovolným finančním příspěvkem můžete podpořit klub Punctum jako kulturní prostor buď skrze Patreon nebo přímo na účet. Více informací a přístupové údaje najdete ve facebookové události.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.