MeetFactory otevře brány Veřejného domu

MeetFactory otevře brány Veřejného domu

Pražská kulturní masna za sebe nechá tento čtvrtek mluvit svůj prostor. Hlas ji tentokrát propůjčí severský mág Peder Mannerfelt, král techna Hieroglyphic Being či Gil Delindro. Mimo to bude prostorem proplouvat umění všechno druhu, od divadla přes výtvarno až po dechberoucí performance. Sezóna jde do finále, přece si nenecháte ujít její zlatý hřeb.

Pokud se o někom dá říci, že ovlivnil skandinávské elektro, pak jednoznačně on – Peder Mannerfelt. Pod pseudonymy The Subliminal spolupracoval se jmény jako Karin Dreijer Andersson alias Fever Ray. Mimo to má tento mimořádně plodný producent neskonalé zásluhy na podobě elektro-experimentálního dua Roll The Dice, které dalo fanouškům tohoto stylu hned tři alba. Jeho hudba je tajemná, specifická zejména nekonečnými smyčkami, kombinacemi nezkombinovatelného, nebojácná, energická, boží.

Jamala Mosse aka Hieroglyphic Being se do světa hudby zapsal zejména coby jeden ze zakladatelů a promotérů chicagské acid house a techno scény. Tajemnou futuristickou kompozicí se špetkou jazzu, snítkou housu a kapkou industrialu vytváří neskutečně poutavé živelné záležitosti, které nenechají v klidu ani zkamenělého. I když má za sebou již řadu maloformátových projektů, jeho album We Are Not the First vneslo do undergroundové scény opět trochu čerstvého vzduchu.

Dát do roviny vztah přírody a technologií není ani v nejmenším snadné. Multimediálnímu umělci a performerovi Gilu Delindrovi se to však daří a ve svých výstupech se věnuje zejména vztahům mezi osobností, technikou a přírodou. Limity pro něj neznamenají žádnou překážku, stíráním hranic jednotlivých prvků – obrazu, zvuku, světla – se snaží vytvořit vodítka mezi světem umění a výzkumu. Ve své práci se zaměřuje zejména na surové prvky tvořící skládačku, analogové procesy či geniální krajiny z fantaskních světů.

Peder Mannerfelt + Hieroglyphic Being + Gil Delindro, Praha – MeetFactory, 24. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.