Prolog Colours of Ostrava opět obstará showcase festival Czech Music Crossroads

Kalle, foto Andrea Petrovičová Kallefoto: Andrea Petrovičová

Ještě před tím, než se industriální areál Dolních Vítkovic opět obleče do barev dalšího ročníku Colours of Ostrava, uskuteční se v Dole Hlubina (kde se mimo jiné již za necelý měsíc odehraje také Chee Chaak Fest) showcase festival Czech Music Crossroads.

„Křižovatky” si vloni odbyly svou premiéru a letos přichází s výraznější novinkou. Hudební konference, které se účastní veřejnost, publicisté, organizátoři hudebních akcí, producenti aj. z různých koutů světa a která naživo prezentuje alternativní hudebníky a kapely s šancí zaujmout zahraniční promotéry, totiž rozšiřuje svou působnost. Nepředstaví jen tuzemské naděje, nýbrž i zástupce Slovenska a Polska.

A kdo byl odbornou porotou z pestré palety alternativních žánrů vybrán tentokrát? Z našich luhů a hájů se jedná o Beatu Hlavenkovou, Kalle, Idu Kelarovou & Jazz Fameliju, Ladě, Muff, Musicu Folkloricu a Tara Fuki, vlajku Slovenska ponesou Banda, Talent Transport a Walter Schnitzelsson a vlajku Polska pak Gooral, hipiersoniK a Qferau+Zora.

Stejně jako loni pořídíte vstupenky za 100 Kč, registrovaní účastníci konference o něco levněji.

Czech Music Crossroads, Ostrava – Důl Hlubina, 14.–15. 7. 15

Dodejme, že následné Colours of Ostrava přivezou Björk, St. Vincent, Kasabian, Josého Gonzáleze, Caribou, Swans, Owena Paletta a mnoho, mnoho dalších.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.