Jazz Tibet Club hlásí na říjen nabitý program: minus123minut, Sophie Hunger nebo Fat-Suit

Sophie Hunger Sophie Hunger

Je příjemnou tradicí, že s podzimem a začátkem semestru se program Jazz Tibet Clubu zaplňuje k prasknutí.  

Hned první říjnový týden se na pódiu vystřídá pět českých kapel. Nejprve olomoucké publikum čeká dvojkoncert WWW a Vložte kočku, který bude v režii Radia Wave v rámci festivalu Prix Bohemia Radio. Následovat bude benefiční koncert kapel Poletíme? a Bujabéza, výtěžek z večera pomůže lidem s postižením (viz akce Přes překážky). Domácí sérii doplní ještě ve čtvrtek 6. 10. Midi Lidi.

Jaké jsou kapacitní možnosti pódia Jazz Tibet Clubu, to vyzkouší třináctičlenný skotský kolektiv Fat-Suit. Ve své tvorbě kombinují muzikanti pestrou směsici žánrů, přičemž jazz vnímají jako výchozí bod k prozkoumán bezpočtu hudebních světů.

Pravidelným jménem na programu je britsko-český písničkář James Harries, který v Olomouci zahraje 18. října. Představí zatím poslední album Until the Sky Bends Down a přiveze si s sebou početnou doprovodnou kapelu, což u něj nebývá zvykem.

Ze Švýcarska přijede na Moravu zahrát osobitá písničkářka Sophie Hunger, která ve svých skladbách proplétá jak žánry (folk, jazz, blues i rock), tak jazyky (angličtinu, francouzštinu a němčinu).

Závěr října bude svátkem pro každého, kdo truchlí po kapele -123 min. Po sedmi letech se totiž dala parta kolem Zdenka Bíny opět dohromady a s lehce pozměněným názvem (minus123minut) se vrací zpátky na scénu.

Jazz Tibet Club, Olomouc | říjen:

03/10 WWW + Vložte Kočku (Radio Wave Live Session)
05/10 Poletíme? + Bujabéza (benefiční koncert)
06/10 Midi Lidi
13/10 Fat-Suit
18/10 James Harries & The Volunteers
25/10 Sophie Hunger
27/10 minus123minut

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.