Music Infinity v Paláci Akropolis začíná přehlídkou labelu Atomnation

Deltawerk Deltawerk

Pražský prostor Paláce Akropolis zítra rozezvučí tóny Liveurope festivalu a již pár dnů nato se to samé místo zahalí do futuristického hávu holandské elektroniky. Music Infinity se vrací na prkna Akropole večírkem věnovaným labelu Atomnation, značce věnující se sofistikované klubové elektronice.

Večer se nese ve znamení skupiny Deltawerk, jejíž jádro tvoří zakladatel labelu Pascal Terstappen. Dvojice vydala letos na jaře svůj debut Passages, který se rozpíná na prostoru čtyř vinylových desek. „Mix vřelých anagolových a modulárních nástrojů zde přirozeně střídá kinetické rytmy s extatickou atmosférou,” uvádí v průvodní zprávě pořadatelé a jiní dodávají, že debut zprostředkovává progresivní vizi kosmické elektroniky rozkročené mezi žánry disco a house. Pascal Terstappen se na závěr večera představí alias DJ Applescal na malé scéně klubu.

Dalšími zástupci Atomnation je dvojice seveřanů Jonatan Nilsson a Ludvig Stolterman, v jejichž hudbě se zrcadlí tajuplnost a křehké ticho rozlehlých lesů, chlad jejich domoviny. Pod jménem Gide vydali tři alba, to poslední vyšlo na začátku roku a stvrzuje jejich „estetiku delikátní elektronické hudby plné emocí a něžných melodií”. Samotná skupina k tomu uvádí následovné: „Vždycky jsme chtěli tvořit desky, které můžeš doslova cítit, když je posloucháš. Kdyby se nám podařilo přesnést posluchače alespoň na chvíli do vzdálených míst vytvořených v jejich mysli, pak jsme uspěli.“ Své elektronické vize představí v plné šíři během této showcase svého labelu již v pátek. 

Music Infinity – Atomnation showcase, Praha – Palác Akropolis, 22. 9. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.