Liveurope festival v Akropoli představí uhrančivá jména: Mirel Wagner, Warhaus a další

Mirel Wagner Mirel Wagner Libor Galia

Loňský ročník se odehrál venku a přivítal návštěvy z Belgie, Lucemburska, Polska a Maďarska. Nyní se Liveurope festival přesouvá pod střechu. V Paláci Akropolis nabídne 20. září interprety z Finska, Belgie, Holandska a dalších zemí. To vše díky tomu, že Akropole je součástí platformy Liveurope, celoevropské iniciativy podporující kluby v jejich snaze představit novou evropskou hudbu.

Naše pozornost se upíná především k Mirel Wagner, uhrančivé finské písničkářce s africkými kořeny, která hraje uhrančivé blues se snově-dekadentním lyrickým světem. Naživo jsme si ji prověřili v Reykjavíku i ve Vídni a v obou případech se jedná o zážitek, který v nás rezonuje dodnes. Smrt je v případě Mirel Wagner nesmírně přitažlivá.

Na temnou strunu zahrají také noir filmy inspirovaní belgičtí indierockeři Warhaus, kteří „zní jako když Nick Cave jamuje s dEUS v zakouřeném baru kolem třetí ráno“. Říznou, punkem, podvratným humorem a britskou atmosférou protkanou smršť riffů přivezou holandští Indian Askin, sofistikovaný indie pop se špetkou soulu a psychedelie pak představí staří známí od našich východních sousedů, Bad Karma Boy.

V Paláci Akropolis se toho večera rozezní i malá scéna, kde se bude především tančit a vlnit do elektronických rytmů. Prosluněné downtempo z výrazným ženským vokálem představí maďarský projekt Belau. Ironický přístup k disco kýčům nabídne italsko-kanadský DJ Bruno Belissimo. A poslední záchvěvy tropického léta do přicházejícího podzimu zatne portugalský DJ La Flama Blanca.

Liveurope Festival, Praha – Palác Akropolis, 20. 9. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.