Na Pražském hradě zahraje Regina Spektor, Glen Hansard a Taj Mahal

Regina Spektor, foto Warner Music Regina Spektorfoto: Warner Music

Jazzových koncertů na Pražském hradě, které podporoval bývalý prezident Václav Klaus, zřejmě bude do budoucna méně. Ale přesto se můžeme v létě těšit na tři vystoupení pod širým nebem, jež se uskuteční na terase Jízdárny Pražského hradu. Koncerty z trochu jiného soudku zahrají původem ruská písničkářka Regina Spektor, v Česku dobře známý irský folkový písničkář Glen Hansard a americký bluesový kytarista a zpěvák Taj Mahal, který fúzuje americké blues s karibskými a africkými styly.

Jako první se odehraje koncert Taj Mahala, ten se bude konat už 23. července. Regina Spektor loni vydala novou desku What We Saw From The Cheap Seats a na Hradě ji představí 13. srpna. Do třetice bude patřit Jízdárna frontmanovi irských The Frames a držiteli Oscara za píseň Falling Slowly k filmu Once, kterou napsal s Markétou Irglovou. Glen Hansard vystoupí 20. srpna.

Vstupenky se budou prodávat od 15. května v síti Ticketpro a na každý koncert bude k dispozici 800 lístků k sezení.

Taj Mahal, Praha – Jízdárna Pražského hradu, 23. 7. 13

Regina Spektor, Praha – Jízdárna Pražského hradu, 13. 8. 13

Glen Hansard, Praha – Jízdárna Pražského hradu, 20. 8. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.