Národní muzeum se pyšní interaktivní výstavou Hudba a politika

Výstava Hudba a Politika Výstava Hudba a Politika

Hudba je nejen estetický objekt, ale také politický nástroj, který kráčí ruku v ruce s ideologií, nebo se jí všemi způsoby snaží vytrhnout.

Zajímá vás, jak zněla originální nahrávka české hymny v době, kdy ještě nebyla hymnou? Chcete si prohlédnout partituru dětské terezínské opery Brundibár? Víte, jak vypadal mixážní pult Plastic People of the Universe ze sedmdesátých let? Rádi byste si vyzkoušeli, zda byste prošli rekvalifikačními zkouškami, jež museli za socialismu podstupovat všichni hudebníci?

Zastavte se na novou výstavu s názvem Hudba a politika, kterou připravilo Národní muzeum. V Národním památníku na pražském Vítkově se až do 29. března příštího roku můžete seznámit s dobovými artefakty a nahrávkami souvisejícími s dobou od revolučního roku 1848 až dodnes.

Výstava ukazuje, jak se hudba vztahovala k revoluci, válkám, jak sloužila politické propagandě, ale také jako symbol svobody a státnosti. Neopomíjí se například ani to, jak se hudba podílí na současných politických kampaních.

Více informací najdete na stránkách Národního muzea. A když už budete muzejní výlet podnikat, vezměte to rovnou i do Národního technického muzea, kde je až do konce října připravena výstava o historii gramofonů a vinylů, Hudba ve spirále.

TAG:

    vychází za podpory
    EEA and Norway grants
    Ministerstvo kultury ČR
    Nadace Český hudební fond
    NADACE ŽIVOT UMĚLCE

    Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.