Neboj, vzkazuje Cermaque a prosí o příspěvek na vznikající album

Cermaque, Pelhřimovy 2016, 20.–22. 5. 16 Cermaque, Pelhřimovy 2016, 20.–22. 5. 16 Nela Bártová

Od návratu z nezapomenutelné buskerské dovolené uplynul už nějaký čas, a tak písničkář Jakub Čermák aka Cermaque zase nastřádal dostatek materiálu na nové album.

Desku pojmenoval výstižně: Neboj. „Mám pocit, že se lidi zbytečně moc bojej,“ uvažuje Čermák a dodává: „Strach je určitě užitečný evoluční instrument. Ale pokud převládá, pokud se stává hlavní hybnou silou a pocitem člověka, představuje strach především jed, toxickou nákazu, která se navíc rychle šíří dál a zabíjí vše, co lze mít na bytí člověkem rád.

Každý z nás může strachu čelit, protilátek je spousta, třeba úsměv, vlídný slovo nebo písnička. Dají se sdílet a směňovat možná ještě lehčeji než hoaxy, nic nestojí, nepotřebují připojení k internetu. Je hrozně důležité v tomhle každodenním „neboji“ proti strachu nikdy nepolevit.

Slíbena je dlouhá řada hostů, jmenujme třeba Chise Strandha, Beatu Bocek, Kittchena, Marii Kieslowski, Tomáše Háčka nebo Aid Kida. Na podobě výsledné formální stránky se blýskne Ondřej Ježek.

Máte-li dojem, že vám Jakub mluví z duše a zajímalo by vás, jak bude znít jedenáctka písní „o strachu, o těžkých věcech, o společenských rozdílech, o selhávání vlastní generace, o konzumu a o blátě dní“, přispějte ve sbírce na hithit.com na mix, mastering a splacení části studiových nákladů. A nebojte.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.