Čermákovi alias Cermaque & Iamme přichází s albem a filmem

Iamme Candlewick a Cermaque Cirkus Iamme Candlewick a Cermaque Cirkus

Vydání putovního alba Andrey Čermák Knotkové a Jakuba Čermáka je na spadnutí, album Gravitace nakonec vyjde u Indies Scopes zítra, 5. dubna. Vzápětí Cermaque & Iamme Candlewick ještě představí dokument, který vznikl během jejich loňské poutě Evropou. Zatím se nabízí ještě skladba, jejíž klip napovídá k albu i snímku mnohé.

Na jaře 2015 jsme pustili nájem a vyrazili na půlroční cestu s roční dcerkou stařičkým obytným VW po Evropě,” uvádí dvojice. „Cestou jsme – kromě natáčení filmového dokumentu, animování videoklipů, učení jógy – psali písně a nahrávali je s muzikanty, které jsme v různých evropských zemích potkali.“  Tento hrubý materiál se pak manželská dvojice rozhodla svěřit spřízněným tvůrcům – mj. například Martinu Kyšperskému (Květy), Martinu Tvrdému (Bonus), Jakubu Königovi (Kittchen), o produkci se postaral Ondřej Ježek. Jmény nakonec září celá Gravitace, na albu si své zapěje Eliran Hason, Albin, Ondřej Jalůvka, Rémy Reber, Raisa Basinho, Jirka Bláhovec, Sabri Hilli, Aleš Pilgr a Vladimír Merta.

Během cesty vzniklý dokument o čtyřiceti minutový dokument popisuje dvojice jako filmovou esej o alternativních a inspirativních přístupech k životu. „Příběh našeho cestování tvoří pouze filmovou páteř, vodící osu, hlavními hrdiny jsou ale především lidé, které jsme na cestě potkali a jejichž příběhy a sdělení nám přišly inspirující, okouzlující či prostě příbuzné k tomu, o co jsme se svou cestou pokoušeli my,” avizují Čermákovi. „Film je značně obrazový, kamera často jde do úplného detailu, snažil jsem se obrazem prostředkovat pohled člověka na cestě, člověka s široce otevřenýma očima a hltajícím srdcem.”

Zároveň s koncertem a křtem alba proběhne i premiéra snímku. Pište si: Bio Oko, Praha, 12. 4.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.