Nick Cave vydává knihu Sick Bag Song

Muž několika tváří připravuje k vydání další rozkročení mezi realitou a fikcí. Nick Cave, hudebník vystupující s The Bad Seeds či Grinderman, se zároveň opět vrhne na pole literatury.

Po dvou prozaických knihách A uzřela oslice anděla a Smrt Zajdy Munroa přijde 8. dubna kniha The Sick Bag Song (ve volném překladu „Píseň sáčku nevolnosti“), která mapuje nedávné Caveovo turné po Severní Americe. To bylo zaznamenáno během přelétání ze štace na štaci na prostoru sáčků, které jsou v téměř dvou set stránkové knize obsáhnuty coby ilustrace (jedna z tváří Nicka Cavea je také od školy výtvarná). Prezentací knihy a různými jejími variacemi se můžete kochat na jeho oficiálních stránkách.

Předloni Nicku Caveovi s The Bad Seeds vyšlo vřele přijaté album Push the Sky Away. Rok nato měl vzniknout dokument mapující toto album. Ze spolupráce s dvojicí Iain Forsyth a Jane Pollard však nakonec vzešel snímek 20 000 dní na Zemi, který koketuje s dokumentem a druhým okem šilhá fikcí. Vydání The Sick Bag Song u nás zatím ohlášeno nebylo, lze ovšem napjatě vyhlížet (vzhledem k tomu, že byly dále přeloženy i jeho sbírky poezie King Ink).

Podívejte se na jeden z několika plánovaných trailerů resp. čtení z dané knihy.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.