November 2nd se vrací, Love Me or Leave Me (TX, TN) ukončuje pětileté mlčení

November 2nd se vrací, Love Me or Leave Me (TX, TN) ukončuje pětileté mlčení

Původem hranická kapela November 2nd byla svého času jednou z nejtalentovanějších a nejvkusnějších českých folkrockových kytarovek, která se poněkud neprávem nikdy nedostala do širšího rádiového povědomí. Alba Midnight Desert (2002), Little Miss Behavin' & The Troublemakers (2005) a Night Walk With Me (2011) s mnoha výraznými singly se nesla na vlně kytarového písničkářství s nádechem moderního country, kterému vévodilo neodolatelné charisma zpěvačky Sašy Langošové.

Nyní, po pěti letech od poslední nahrávky, se skupina vrací a chystá nové EP. To předznamenává singl Love Me or Leave Me (TX, TN), který vychází zároveň s videoklipem. A přináší nečekaný zvukový obrat směrem k dravému garážovému zvuku a bluesrockové hutnosti. Už to není Sheryl Crow či Alanis Morissette, co se při poslechu asociuje, tentokrát vyvstávají konotace na Alison Mosshart či projekty Jacka Whitea. O tom, jak se nová dravost promítne do živého projevu, se budeme moci dozvědět již brzy. November 2nd totiž zároveň s EP plánují obnovit i koncertní činnost.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.