Široký záběr United Islands of Prague: Sofa Surfers, O. Children i Fuel Fandango

Sofa Surfers Sofa Surfers

Pražské ostrovy ožívají každoročně v červnu hudbou a ani letos tomu nebude jinak. V pátek 22. a v sobotu 23. června se tady koná festival United Islands of Prague. A množství kapel v jeho line-upu vydá na posluchačský maraton.

Festival slibuje multižánrovou i multikulturní podívanou. Vystoupí například španělské indie duo Fuel Fandango, rakouští trip-hopoví Sofa Surfers, romská hudba z Maďarska Romano Drom, nevšední polská kapela Ruta, která převádí staré rolnické a rebelské písně ze 16. století do nové hudební podoby. Z Irska přijede písničkářka Gemma Hayes, z Británie „květinoví“ Haight Ashbury a „záhrobní narozeninová párty kapela“ O. Children.

Severskou scénu zastoupí estonští Röövel Ööbik či švédští Baron Bane se slabostí pro vizuální show. Jak zní nizozemský elektro-funk, to prozradí Kraak & Smaak. Francouzská kapela Pad Brapad představí svou kombinaci lidové hudby s hudbou židovskou i cikánskou. Na podobnou vlnu, ovšem s patřičnými východními prvky, vás naladí i izraelští Boom Pam. A tak dál, zkoumejte line-up, přibalte s sebou atlas světa a nepromeškejte žádnou z nevšedních kapel, jaké United Islands nabízí.

Z českých kapel si nenechte ujít Prince of Tennis, WWW, Bonuse, Zrní, Republic of Two, Kieslowski, Tichou dohodu, Načevu, Dead Pope’s Company, Fiordmoss, Floex(e) nebo November 2nd.

United Islands of Prague, Praha – různá místa, 22. – 23. 6. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.