Nový showcaseový festival Nouvelle Prague představí mladé kapely a anglickou písničkářku Lucy Rose

Přestože hlavním cílem nového showcaseového festivalu Nouvelle Prague je setkání promotérů a odborníků z hudebního businessu, součástí této podzimní akce budou i koncerty mladých zámořských kapel a dvou zahraničních vystupujících, kteří už se svou tvorbou vešli do širšího povědomí. Pořadatelé zatím potvrdili anglickou písničkářku Lucy Rose, jejíž jméno není neznámé fanouškům Bombay Bicycle Club, s nimiž nahrávala poslední dvě desky, především A Different Kind Of Fix. Lucy Rose však byla ještě před spojením s Bombay Bicycle Club sólovou písničkářkou a loni v září vydala debutové album Like I Used To, se kterým už dříve pronikla na pódia zejména britských festivalů.

V rámci showcaseové přehlídky zahrají kanadské kapely CTZNSHP, Little Suns, City of Glass, Technical Kidman a Neon Windbreaker, dále mezinárodní seskupení Local Foreigners, jehož členové pocházejí z Dubaje, Nového Zélandu i Velké Británie, folkový písničkář Jeremy Loops z Jihoafrické republiky a nakonec Australané Money For Rope. Festival Nouvelle Prague se uskuteční 1.-2. listopadu v areálu pivovaru Staropramen v Praze.

Program odborné části bude zahrnovat konferenci a diskuzi o problematice pojištění festivalů, autorských práv, streamingu živých vystoupení, legislativy, také propagace české hudby v zahraničí a dalších tématech týkajících se festivalového businessu. Prvními potvrzenými delegáty jsou například Martin Elbourne, dramaturg festivalu Glastonbury, či ředitelka maďarského festivalu Sziget Fruzsina Step.

Jednodenní i dvoudenní vstupenky na festival v cenách 200 nebo 370 Kč seženete na webu Nouvelle Prague, kde najdete i více informací v případě zájmu o odbornou část.

Nouvelle Prague, Praha – areál pivovaru Staropramen, 1.-2. 11. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.