Okurková sezóna: Do dražby jdou vlasy Micka Jaggera aneb Když umělci prodávají kadeře

Mick Jagger Mick Jagger

Aukční síň Bonhams v Londýně vyhlásila dražbu o pramen vlasů Micka Jaggera, nesmrtelného frontmana The Rolling Stones. Kdo by si myslel, že prodejem přirozené pokrývky hlavy si chce přivydělat sám zpěvák, je na omylu. Vlasy Micka Jaggera totiž do aukce nabízí Jaggerova ex-přítelkyně Chrissie Shrimpton. Věrní fanoušci slavného rockera, kteří by tento vzácný artikl chtěli mít ve své sbírce, si musí připravit hotovost mezi 45 až 60 tisíci korunami. Rozpačité pocity z výše utržených peněz by mohl alespoň částečně vynahradit fakt, že výtěžek z dražby poputuje na dobročinné účely.

Okurky!

V novinářském světě se v současnosti hlásí o slovo okurková sezóna, a tak není od věci se čas od času pobavit nad zprávou veskrze bulvárního charakteru. Jedné takové bude patřit čím dál tím víc dnů.

Mick Jagger není zdaleka prvním hudebníkem, jehož vlasy se dostaly do držebního procesu. Tak například v roce 2002 se prodal pramen vlasů Elvise Presleyho, za který výherce aukce zaplatil v přepočtu téměř 2 220 000 Kč (dráže už své vlasy „prodal“ jen komunistický revolucionář Che Guevara). Výhodně se zpeněžila také vlasová pokrývka Johna Lennona, nalezená ve zpěvákem podepsané knize A Spaniard in the Works (byla vydražena za téměř 927 000 Kč) nebo pramínek vlasů Jaggerova spoluhráče a kytaristy Keitha Richardse, který do aukce uvolila kadeřnice The Rolling Stones (ten se prodal za „pouhých“ 27 000 Kč). Vůbec poslední dražba vlasů muzikanta proběhla před dvěma lety. Na eBay tehdy šťastný výherce vydražil za 785 000 Kč mladickou kadeř popového idolu Justina Biebera.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.