Slowmotiondancer a eva01 uzavřou letošní MENU v Hradci Králové

eva01 eva01

Poslední letošní akce ze série hudebních a audiovizuálních večerů MENU proběhne v pátek 13. prosince v bývalém kostele sv. Jana Nepomuckého v Hradci Králové. Nabídne vystoupení Slowmotiodancer, sólového projektu výtvarníka a hudebního producenta Dominika Gajarského, a k tomu live set vizionáře digitálního umění Davida Střelečka alias eva01

„Dominikův nesnadno zařaditelný žánrový mix nabízí melancholické synthpopové melodie a osciluje mezi elektronickými experimenty, r'n'b a soulem. Hudební podkresy a cynický až emocionální zpěv odkazuje k tvorbě Xiu Xiu či snad Daughna Gibsona. Slowmotiondancer však spíše volně navazuje na předchozí duo Palermo (původně Table), orientované původně na coldwave a později soul se synthpopem,“ charakterizuje Gajarského tvorbu Zdeněk Konečný, dramaturg MENU. Dominik se současně věnuje i výtvarnému umění (AVU, UMPRUM), v roce 2017 se stal finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého. Na svém dosud jediném albu Life is Fine shromáždil autorské skladby a terénní nahrávky s mluveným slovem.  

David Střeleček je mimo jiné členem streamovací platformy BCAA, audiovizuálního projektu McLaren Surface, multimediální platformy Reaper Death Seal Corporation či kolektivu Blazing Bullets, což je však jen letmý výčet z mnoha jeho dalších aktivit. Věnuje se nejen hudbě, ale především vizuálnímu umění (jeho pseudonym odkazuje ke světu kultovní japonské anime). „Hudba eva01 je tvořena dekonstruovaným trapem či grimem, který přechází až do temného noisu, jukeu a post-klubové melancholie. Pod názvem Dirt That Remains představí eva01 speciální set, založený na mixu vlastních skladeb, v němž dá prostor i svým djským dovednostem. Těšte se tak na kinematické zvukové krajiny, hi-tech konspirace či eco-grime. Tedy vše, čím se prezentuje jeho domovský progresivní label Bio Future Laboratory,“ dodává ještě Zdeněk k druhému live setu prosincového MENU.

MENU: Slowmotiondancer + eva01, Hradec Králové - kostel sv. Jana Nepomuckého, 13. 12. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.