Passepartout Duo představí v Brně své hudební cesty po světě

Passepartout Duo Passepartout Duo

Sociálně-kulturní klub Pomezí o.s. funguje v Brně už od roku 2013. Během posledních týdnů jako by se začal probouzet a v programu má naplánované pravidelné promítání íránských filmů, výstavy, brunche i hudební program. V neděli 6. prosince představí nejnovější desku Daylighting pianistky Nicoletty Favari a perkusionisty Christophera Salvito, kteří společně tvoří projekt Passepartout Duo.

Dvojice skládá na svých cestách po celém světě – na Islandu vzniklo debutové EP Ólafsfjörður (2018), ale také návštěvy v Asii byly inspirací hned několika jejich projektů, včetně alba Daylighting. Díky pohyblivosti Dua je každá nahrávka vlastně záznamem osobního prožitku v cizí zemi. Koncerty proto působí jako intimní vypravování, což podporuje také minimalistický přístup a střet přirozeného zvuku různých variací bicích nástrojů, vycházejících z xylofonu nebo vibrafonu, a modulovaného zvuku syntezátorů či využití soundscapes.

Passepartout Duo – Daylighting, Brno – Pomezí o.s., 6. 12. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.