OFF Festival uchvátí koně Patti Smith anebo Sona Luxe, program se rozrůstá

Patti Smith Patti Smith

Brzy poté, co se od Katovic nesly první zprávy, přichází další, neméně zajímavé: Když se volají legendy, OFF žádá víc. Loni si pořadatelé okolo Artura Rojka v Polsku uzmuli navrátivší My Bloody Valentine a letos berou básnířce brk, aby oslavila 40 let od jejího debutu, který jí kariéru odstartoval. Horses zazní v plné šíři, uvádí OFF v průvodní zprávě a k albu, které produkoval John Cale.

Mladší generaci zastoupí Son Lux, elektronický hračička, který nedávno vystoupil v pražské MeetFactory a jehož pestrobarevné podklady krystalizovaly loňský projekt Sisyphus (Sufjan Stevens, Son Lux, Serengeti). Z podobného, avšak potemnělejšího soudku, vyzvali z OFFu k návštěvě Future Brown, tentokrát už hip hop jaksepatří, podepsaný čerstvě pod Warp Records, s příslibem debutu ke konci února. Ponořte se níže do minimalistického klipu, upoceného a hypnotického.

Mezi další jména OFF mimo jiné počítá: Pablopavo i Ludziki, Władysław Komendarek, Innercity Ensemble, Peaking Lights – z Polska k zástupcům Domino či jazzu a kapelám, které nejsou kapely.

OFF Festival, Katovice (PL) - Dolina Trzech Stawów, 7. – 9. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.