Pátý ročník hudebních cen Vinyla klepe na dveře

Pátý ročník hudebních cen Vinyla klepe na dveře

Další ročník Vinyly začíná nabírat na obrátkách. Třiadvacet porotců bude už brzy ve dvou kolech vybírat to nejlepší, co se u nás loni urodilo. Výsledky nominací oznámí 8. prosince. Slavnostní předávání cen pak proběhne 3. února 2016 v pražském Lucerna Music Baru. Večer bude moderovat herečka, slamerka a hudebnice Biomasha. Na Vinyle se vítězům každoročně předává (co jiného než) vinyl, obsahující jednu skladbu od každé nominované kapely. O návrh jeho vizuálu se tentokrát postará výtvarník Vladimír Skrepl.

„Slavnostní vyhlášení především chápeme jako svátek tuzemské hudby. Proto budou hlavní náplní Slavnostního večera hlavně koncerty domácích hudebníků. Please The Trees i Květy sdruženi kolem svých výrazných lídrů vydali letos nadprůměrná alba. Stálice David Doubek aka Ventolin připravuje pro příští rok novou nahrávku, která by měla stvrdit jeho výjimečnou pozici na tuzemské scéně. Please The Trees i Květy plánují na první měsíce příštího ročníku koncertní pauzu, o to více nás těší, že obě kapely zahrají na Vinyle,“ říká k dramaturgii večera Pavel Uretšlégr. Line-up ještě není konečný, pořadatelé by rádi nechali vystoupit také jednoho nominovaného z kategorie Objev roku.

Ceny Vinyla jsou vyhlašovány ve třech kategoriích. Objevem roku se v předchozích ročnících staly kapely Fiordmoss, Planety, Nylon Jail a Schwarzprior. Ocenění za desku roku získaly nahrávky Didaktik Nation Legendary Rock (B4), Bílé včely (Květy), SEAT (Vložte kočku) a Nipomo (DVA). Poslední kategorie, počin roku, je velmi široká, porotu v minulých letech nejvíc zaujal festival Creepy Teepee, vydavatelské aktivity Polí5, projekt Piana na ulici a loni hudba k audioknize Solaris, pod níž je podepsáno Studio Needles.

Nemusíte ale čekat, než dojde na den D. Mnohé už teď může napovědět série koncertů Ozvěny Vinyly. Sedmadvacátého listopadu se stavte do Café V lese na Nod Nod, Mutanti hledaj východisko a Sundays on Clarendon Road.

Vyhlášení cen Vinyla, Praha – Lucerna Music Bar, 3. 2. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.