Pelican přiletí do Prahy

Pelican Pelican

Post-rock? Post-metal? Kdo tyhle termíny ještě používá a komu to co řekne? Pelican jsou především jedni z tahounů heavy kytarové scény po boku Russian Circles a Cult of Luna, následovníci kultovních Isis. Instrumentálně, ale dokonale. Debut Australasia vydali u Hydra Head, poslední album Forever Becoming pro změnu u Southern Lord. Kdo se alespoň trochu orientuje v tvrdé muzice dobře ví, že se jedná o metalových vrchol.

Právě ono album z roku 2013 a následující loňské EP The Cliff přijedou Pelican konečně představit i do Čech. V rámci své evropské tour si udělají zastávku v Praze již příští středu 11. května, kdy zavítají do horního patra klubu Roxy – moderního divadla NoD. Taky vás teď napadlo, kdo by jim mohl dělat support? Ano, je to tak, momentálně jinak nekoncertující táborská hvězda alternativního metalu Nod Nod v čele s Veronikou Buriánkovou, českou Julií Christmas (Battle of Mice, nová deska Cult of Luna!) . Jak píší sami pořadatelé z Heartnoize Promotion – zdrcující krása.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.