Písničkářka Beata Bocek pracuje na novém albu

Beata Bocek, foto http://www.beatabocek.com/ Beata Bocekfoto: http://www.beatabocek.com/

Písničkářka z česko-polského pohraničí Beata Bocek hodlá rozšířit svou sbírku dosud nahraných alb. Po Ja tutaj mieszkam (2012) by letos měla vyjít nová deska, ponese název O Tobje.

Zaznamená období nedávného zpěvaččina cestování po Novém Zélandu, ostrovech Vanuatu, Švédsku a Finsku, i dobu před ním a po něm. Beata plánuje, že album „bude velmi jiné než to předchozí. Různorodější v rytmech, hudebních žánrech a jazycích.“ Zároveň se ale nezříká tradic, neboť odjakživa čerpá i ze slezských lidovek.

Na novince si své místo najdou „písničky o tom, že máme jedno nebe, o historii skříně pana Klose, o putování mého dědy z Německa zpět do Slezska, o mojí cestě z Dolní Bečvy do Rožnova až na Nový Zéland, taky o mých smutných očích, o chvílích pro rozjímání před tím, než začne nový rok. Písničky propletené mými příběhy ze života v doprovodu Christoffera Strandha, hudebníků z ‚A hosté‘ či též kapely Biorchestr,“ vypočítává Beata Bocek.

Protože Beata už teď hraje spoustu zmíněných písní na koncertech, nezmeškejte ji, třeba 11. dubna v Brně nebo 16. dubna v Olomouci.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.