PJ Harvey chystá sbírku básní

PJ Harvey, Primavera 2011 PJ Harvey, Primavera 2011 Libor Galia

Rocková královna PJ Harvey se se svou poslední deskou stále neloučí. Stejně jako její někdejší kumpán Nick Cave vydá sbírku básní. Byť u pětačtyřicetileté dámy půjde o debut, nebude nijak útlý. Na The Hollow of the Hand ( „Prohlubeň ruky“) se PJ Harvey spojila se Seamusem Murphym, který obklopil Let England Shake (druhá Mercury Prize) celou dvanáctkou videoklipů. Také v tomto případě zpěvačku doplní obrazovým materiálem, a to fotografiemi.

Chtěla jsem zachytit vůni vzduchu, pocítit půdu pod nohama a setkat se s lidmi zemí, které mě fascinují. Já a můj přítel Seamus Murphy jsme se dohodli na základě tohoto nechat vyrůst projekt – já coby sběratelka slov, on coby sběratel obrazů, oba následující instinkty, kam vyšlápnout,“ uvádí Harvey k tématům svého literárního debutu. Sbírka by měla mít přes dvě stě stran a měla by zachycovat putování dvojice zeměmi jako Kosovo či Afghánistán. Jednu z básní si lze v přednesu samotné Polly Jean poslechnout už nyní. Listovat The Hollow of the Hand nicméně bude možné až příští rok v říjnu.

TAG:

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.