PJ Harvey chystá sbírku básní

Rocková královna PJ Harvey se se svou poslední deskou stále neloučí. Stejně jako její někdejší kumpán Nick Cave vydá sbírku básní. Byť u pětačtyřicetileté dámy půjde o debut, nebude nijak útlý. Na The Hollow of the Hand ( „Prohlubeň ruky“) se PJ Harvey spojila se Seamusem Murphym, který obklopil Let England Shake (druhá Mercury Prize) celou dvanáctkou videoklipů. Také v tomto případě zpěvačku doplní obrazovým materiálem, a to fotografiemi.

Chtěla jsem zachytit vůni vzduchu, pocítit půdu pod nohama a setkat se s lidmi zemí, které mě fascinují. Já a můj přítel Seamus Murphy jsme se dohodli na základě tohoto nechat vyrůst projekt – já coby sběratelka slov, on coby sběratel obrazů, oba následující instinkty, kam vyšlápnout,“ uvádí Harvey k tématům svého literárního debutu. Sbírka by měla mít přes dvě stě stran a měla by zachycovat putování dvojice zeměmi jako Kosovo či Afghánistán. Jednu z básní si lze v přednesu samotné Polly Jean poslechnout už nyní. Listovat The Hollow of the Hand nicméně bude možné až příští rok v říjnu.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.