PJ Harvey představuje první singl, doprovází ho snímky z Kosova Libor Galia

PJ Harvey představuje první singl, doprovází ho snímky z Kosova

 Jedno z nejočekávanějších letošních alb, The Hope Six Demolition Project, pomalu dostává svou podobu. A všechno napovídá tomu, že devátá řadovka PJ Harvey rozhodně nebude krokem vedle. Ještě než kliknete na přehrávací šipku u prvního singlu The Wheel, zapište si za uši, že deska vyjde 15. dubna.

PJ Harvey tleská do rytmu, ale může tleskat taky sobě, protože se jí povedlo nahrát výtečnou, svěží hitovku. Šmrnc jí dodávají dechy i backvokály.

Videoklip je koláží momentů zachycených na cestách po Kosovu, ale také nedávných záběrů z makedonských a řeckých hranic.

Autorem videa je Seamus Murphy. Pokud je vám povědomý, nepletete se. PJ Harvey s ním spolupracovala už na albu Let England Shake, Murphy jí ke skladbám natočil komplet dvanácti krátkých snímků. Jeho fotografie navíc doprovázejí Pollyinu první básnickou sbírku The Hollow of the Hand (2015).

O The Hope Six Demolition Project se zřejmě bude ještě hodně mluvit. Ale taky už se mluvilo, zhruba před rokem. Polly se rozhodla, že nahrávací proces nového alba částečně zpřístupní fanouškům. Takže jsme nelenili a loni v únoru jsme to díky našim „zahraničním zpravodajům“ omrkli. Zkraťte si čekání na desku reportem přímo z centra dění.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.