Please The Trees ve víru tance. Vydávají album a spolupracují s 420 People

Please The Trees Please The Trees

Please The Trees mají před sebou vydání pátého alba. Chystají se na turné, v rámci něhož vyrazí i na kultovní nizozemský festival Le Guess Who. Spolupracují s tanečním souborem 420 People, s nimž se podílí na inscenaci The Watcher a který je doprovází v klipu, první ochutnávce Infinite Dance. To vyjde 19. září u Starcastic Records a pokřtí se hned ten den na lodi kotvící v pražských Holešovicích. 

Infinite Dance pokračuje ve směru, který byl nastolen předchozím albem Carp (2015) – skupina hraje převážně ve třech a jestliže navenek působí sebevědomě, uvnitř je pokornou a intimní – po zkrocení hlukových ploch se nyní učila pracovat s tichem. S tím jí produkčně pomohl Martin Tvrdý (alias Bonus, ex-Sporto) a Brandon Eggleston.

O hostech však novinka není, dodávají jedním dechem Please The Trees, když zmiňují hvězdná jména s albem spjatá. „Thor Harris (Swans, pozn. ed.) i Cory Gray svou instrumentací jen skvěle slouží už tak v základu vystavěným skladbám, John Grant vlastně jen v druhém plánu zdobí barevností svého neopakovatelného hlasového projevu,” uvádí průvodní zpráva k albu, které přichází deset let od debutu. „Na čem Please The Trees na novém albu doopravdy stavějí, to jsou přímočaré motivy. Titulní skladbu žene kupředu živočišný soulový motor, Follow the Smoke zase okouzluje jednoduchým účelným rifem a tak by se dalo pokračovat.” K motivům alba Václav Havelka dodává, že výraznou inspirací alba je kniha Revoluce vědomí – transatlantický dialog. „Jedním z poselství knihy je výzva naší osvícenstvím formované kultuře, aby se vymanila z konceptu materialismu a vrátila se k hledání a pěstování skutečné a živé spirituality.”

S pátým albem je dobově spjatá také spolupráce s tanečním souborem 420 People. Please The Trees se hudebně podílí na tanečně-hudební inscenaci pojmenované The Watcher (choreografie Václav Kuneš), která má v pražském prostoru La Fabrika premiéru 11. září. Společně s 420 People zároveň skupina vytvořila k svému Infinite Dance průvodní klip k eponymní skladbě.

Nekonečný tanec má umocňovat už tak pevné kořeny kapely a má být potvrzením cesty, kterou se Václav Havelka se svou kapelou vydal. Poprvé Please The Trees svou Infinite Dance představí na Altenburgu 1964, kde se k nim jako zvláštní hosté připojí Martin Tvrdý a Andrea Knotková.

Please The Trees + kurisutaru, Praha – Altenburg 1964, 19. 9. 18
The Watcher, Praha – La Fabrika, 11. 9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.