Polsko vs. batida: Punctum uvede známé tváře v projektu Alameda

Alameda Alameda

Sonitus, domovská série komunitního žižkovského prostoru Punctum, pro letošek hlásí ambicióznější program a první ochutnávka přijde už 12. března s polskou kapelou Alameda. V ní se potkává pětice hudebníků se zkušenostmi z desítek formací, jako je Javva nebo T’ien Lai, pod volným vedením Jakuba Ziołka, mozku projektu Stara Rzeka.

Zatímco starší verze Alamedy – různě očíslované jako 3, 4 nebo 5 – se pohybovaly v prostoru vymezeném jazzem, rockem, ambientem a elektroakustikou, aktuální podoba prezentovaná na čerstvém albu Spectra. Vol. 1 se inspiruje angolským žánrem batida a vrství na sebe zvukové plochy s precizními, energickými synkopacemi dvou perkusionistů. Euforie i temnota, dynamika i uhrančivé repetice a především groove – ideál jazz fusion pro rok 2022.

Za pozornost stojí i předkapela, kterou bude dánská písničkářka Linn. Pop v jejím podáním má díky využití samplovaných nástrojů minimalistický až brutalistický nádech a texty mluví o neokázalé každodennosti.

Sonitus #48: Alameda + Linn, Praha – Punctum, 12. 3. 22 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.