Portishead míří do Česka

Portishead, foto Universal Portisheadfoto: Universal

V rámci evropského turné tentokrát Portishead neminou. Kapela s uhrančivou statičností Beth Gibbons, multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem a (bas)kytaristou Adrianem Utleyem předvede svá kouzla v Tipsport Aréně. Prahu zasáhne bristolská legenda 19. června, a to vůbec poprvé ve víc jak dvacetileté historii kapely.

"Jsme rádi, že se Portishead připojí ke jménům jako Radiohead, PJ Harvey, Tom Waits, The National nebo Morrissey, které jsme přivezli do České republiky také poprvé," říká Nick Hobbs z pořádající agentury Charm Music. Vstupenky budou v prodeji od 11. března v tradičních předprodejích v cenách od 890 do 1 590 Kč.

Poslední album, příznačně pojmenované Third, vyšlo na jaře roku 2008 a další zatím nebylo ohlášeno, přičemž nejnovější zpráva od kapely zní, že si klidně můžeme počkat dalších deset let - jak tomu bylo právě u Third.

Portishead, Praha - Tipsport Arena, 19. 6. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.