Posh Isolation v Praze: monument nordické elektroniky

Posh Isolation, Christian Stadsgaard & Loke Rahbek Posh Isolation, Christian Stadsgaard & Loke Rahbek

Velká narozeninová oslava se blíží. Po letech se vrací zásadní kodaňský label současné elektronické hudby Posh Isolation. Kolektiv, který má u nás kontakty a dobré vztahy již z minulosti, když jeho zástupci i zakladatelé odehráli sety na festivalu Creepy Teepee anebo v Ankali. Patnácté výročí oslaví rovnou dvoudenním koncertováním ve Fuchsu ve čtvrtek 4. a pátek 5. dubna. 

První den se dostanou ke slovu jednotlivci. Croatian Amor a Vanity Productions vycházejí z podobných principů spojujících ambinet s noisem, melancholii s výbušností, melodii s atonalitou. Výsledkem jsou dva osobité a rozhodně nezaměnitelné projekty, které neustávají v posouvání vlastních hranic a nápadů. Garanci neklidu přináší do lineupu Isak Hansen alias Iron Sight, jehož abrazivní elektronika a mimozemský řev zpočátku paralyzuje, jen aby vzápětí zcela pohltil.

Přestože label v roce 2009 založili Christian Stadsgaard (Vanity Productions) a Loke Rahbek (Croatian Amor), kteří spolu vystupují také jako Damien Dubrovnik, Posh Isolation funguje jako kolektivní projekt s étosem DIY a častou spoluprací mezi umělci labelu. Příkladem budiž páteční klubová noc s The Empire Line, fúze techna a noisu, kterou tvoří vedle Hansena a Stadsgaarda také Jonas Rönnberg alias Varg. Jejich album z roku 2018 nese příznačný název Rave a slouží jako náznak energie, kterou je potřeba zažít na vlastní kůži. V hradbě těl zmáčených šampaňským.
Label se v neposlední řadě vyznačuje výraznou estetikou. „Hlavním důvodem, proč pracujeme se silnou vizuální identitou, je to, že Posh Isolation vnímáme jako jednotu. Každé vydání je cihlou v budově. A cihly do sebe musí zapadat, aby bylo možné něco postavit,” vysvětluje Stadsgaard. Co dokáží seveřani vybudovat v pražském Fuchsu, to zjistíme už na začátku dubna.

15 year of Posh Isolation, Praha – Fuchs2, 4.–5. 4. 24

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.