Fyzická izolace hluku. Posh Isolation v Ankali

Fyzická izolace hluku. Posh Isolation v Ankali Ankali

Jakkoliv jsem v Kodani strávil tři dny, k Mayhemu – středobodu tamní alternativní, contemporary, experimentální, whateveryoucallit scény – jsem se ani nepřiblížil. Zato jsem byl v Tivoli, na Öresundu a projel kanály včetně zastávky u malé mořské víly. Middle class much? Nicméně v zájmu zachování tradice snad všech, na internetu dostupných, článků o Posh Isolation jsem Mayhem musel do úvodu nějak napasovat.

Takže Mayhem. Středobod, Nørrebro, graffiti a tak. Zástupcům kodaňského labelu není Česko cizí. Minimálně díky festivalu Creepy Teepee se zde podívali jak zakladatelé Loke Rahbek a Christian Stadsgaard, tak dvojice Age Coin, Khalil či spřízněná duše Jonas Rönnberg aka Varg. První koncertní večer v Ankali zahajuje Rahbek s ambientním projektem Croatian Amor a mě napadají otázky k jeho kreativnímu procesu. Co zpočátku působí jako nahodilá abstrakce, s intenzivnějším poslechem nabývá konkrétnějších obrysů a struktura skladeb dává čím dál tím větší smysl. Obří plochy postupně budovaného ruchu doplňují hlasy odnikud. „You always have to wake up.” Jak Varg, tak Croatian Amor mimochodem na pozvání platformy Shape loni hráli v pražské MeetFactory.

Age Coin u nás letos už jednou naložili na zmíněném kutnohorském Krýpku a v Ankali tomu nebylo jinak. Dvojice dříve hrající v post-punkové kapele Lower svým industriálním technem rozložila Ankali na atomy. Totální rychta a nejzábavnější sypačka, jakou jsem za hodně dlouhou dobu slyšel.

Závěr večera patřil zakladatelům prostřednictvím jejich alter ega Damien Dubrovnik. Noisové galeje. Postupně budovaná atmosféra strachu je dovršena, když Rahbek vlítne mezi lidi (v bílé ke krku zapnuté košili, samozřejmě) a začne zběsile řvát do mikrofonu, jehož stojanem profackuje všechny okolo stojící. Ti to však stejně nemají šanci vnímat, všechny smysly (života) jim totiž dávno penetrovala brutální baráž valící se z aparatury umocněná drhnutím druhého mikrofonu o strop. Hype kolem Posh Isolation má svůj důvod, pro jehož pochopení je potřeba si jej zažít. Tváří v tvář Rahbekově vytí.

Posh Isolation: Damien Dubrovnik, Croatian Amor, Age Coin, Praha – Ankali, 18. 10. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.