Poslechněte si: Cloud Nothings a jejich třetí řadovka Attack on Memory

Cloud Nothings Cloud Nothings

Tento týden oficiálně vychází druhá řadovka americké indie kapely Cloud Nothings (viz Seznamte se) s názvem Attack on Memory. Album je oproti jejich předchozím počinům drastickou změnou a frontman Dylan Baldi dokonce uvažoval, že by pro tuto příležitost vymyslel pro kapelu nový název. Nakonec se tomu tak nestalo.

Novinka byla nahrávána pod taktovkou světoznámého producenta Stevea Albiniho, jenž stojí za alby jako jsou Surfer Rosa od Pixies, In Utero grungeové Nirvany či Rid of Me zpěvačky PJ Harvey. K této spolupráci se však samotný Baldi vyjádřil poněkud rozčarovaně: "Takřka po celou dobu našeho nahrávání seděl Albini u Facebooku, kde hrál Scrabble. Ani netuším, zdali vůbec ví, jak naše kapela zněla." Zároveň ještě dodal: "Steve by pracoval úplně s kýmkoliv; když si založíte kapelu, tak mu stačí jen zavolat, říct "Hej, Steve, chci, abys nám nahrál album", zaplatit a máte vyhráno."

Attack on Memory si můžete nyní poslechnout prostřednictvím webu SoundCloud:

Cloud Nothings - Attack On Memory by Carpark Records

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.