Poslechněte si: Mystery Jets vydávají nové album Curve of the Earth

Mystery Jets Mystery Jets

Trvalo více než tři roky, než tato londýnská skupina natočila nové album. Jejich poslední, Radlands, sice nezaznamenalo napříč kritikou výraznější ohlasy, ale posunulo Mystery Jets na pozici již nepřehlédnutelných ostrovních hvězd nejasně definované kategorie „indie rock“. Že je v nich mnohem víc, má ukázat již šestá deska v pořadí Curve of The Earth, která oficiálně vychází právě dnes a k poslechu ji nabízí server The Guardian.

Sestava Mystery Jets má od začátku pevné jádro, které tvoří dvojice zpěváka a textaře Blaina Harrisona a Willa Reese, občasného vokalisty a především kytaristy, bubeník Kapil Trivedi a také muž v pozadí Henry Harrison (dle jména asi netřeba dodávat, že se jedná o Blainova otce). Nyní už šestičlennou kapelu doplňuje ještě Matt Park a fotografie zdobí nový baskytarista Jack Flanagan, který zřejmě bude více na očích jako plnohodnotný člen podobně jako dříve Kai Fish, který Mystery Jets opustil kvůli rodinnému životu.

Curve of the Earth vznikalo v domácím studiu vybudovaném ve staré londýnské továrně na knoflíky (Benjamin Button by se nestačil divit) a jeho vydání předcházel videoklip k singlu Telomere, ve kterém ze sebe frontman Blaine Harrison udělá živou metamorfující sochu. Další komentář si necháme do Bedekru, teď poslouchejte >>> Curve of the Earth na webu The Guardian.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.