Poslechněte si: Depths alias hlubiny českobudějovického hiphopového ambientu

Poslechněte si: Depths alias hlubiny českobudějovického hiphopového ambientu

Hudební platforma Kreaton, za kterou stojí Mary C a Martin Tvrdý a která se české (převážně elektronické) scéně věnuje jak z hlediska edukačního, tak z hlediska exportního, představuje na svém post-labelu projekt, který vychází z českobudějovického kolektivu Svetadil, zaměřujícího se na (sub)kulturní (kre)aktivity včetně těch hudebních.

Instrumentální konceptuální album Depths je dílem Víta Veita (Veit B) a Jana Hajšmana (DJ Světadíl) a na osmi skladbách přináší atmosférickou kombinaci zdánlivě abstraktního světa elektronických beatů, hip hopu a ambientu. „Otisk romantismu, vícevrstvé melancholie a syrovosti, která se v určitý moment proměňuje v touhu a naději. Sofistikované ozvěny R&B a hiphopové rytmiky, hluboce procítěné synths a klavírní melodie představují novou emotivní odnož beatové hudby,“ říká průvodní zpráva k nahrávce, kterou lze poslouchat a za libovolnou částku stahovat na Bandcampu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.