Echolokátor: Anežka Horová – Song

Echolokátor: Anežka Horová – Song

Kulturní a edukativní hudební platforma Kreaton, kterou mají pod palcem Mary C a Martin Tvrdý aka Bonus, ve svém portfoliu aktivit již nějaký čas obsahuje též post-label, vydávající konceptuální či s jiným přesahem působící nahrávky. Posledním počinem s „pohlednicovou distribucí“ je kompilačka X Change, která obsahuje reprezentativní výběr (nejen) producentských, dosud neslyšených skladeb hudebníků z Čech, Slovenska, Polska a Velké Británie. Vedle zavedených firem jako Dizzcock, Jakub Adamec, Karaoke Tundra či Killiekrankie mezi nimi najdeme i jména, jež dosud nestihla býti řádně vyskloňována.

To je i případ Anežky Horové, dosud především fotografky a filmařky-klipařky, která na kompilaci přispěla krátkou, avšak interesantní skladbou, prostě pojmenovanou Song. Napínavá, značně cinematická gradující dvouminutová jednohubka rozjíždí vír asociací, především mrazivého charakteru. Může za to jednak několikanásobná difuze elektronických ozvěn, jednak s nepříjemným srdečním echem vyklepávající beat a roztřeseně vybrnkávající zvonivá kytara. Rozlehlé bezeslovné ženské halekání už pak jen všemu dodá punc hmatatelné éteričnosti. Kdo slyšel loňskou desku islandského kolektivu Amiina, najde spojitosti, o kterých sama Anežky pravděpodobně ani netuší.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.