Poslechněte si: Julinko vydávají album Sweet Demon

Poslechněte si: Julinko vydávají album Sweet Demon

V Česku založený italský hudební projekt Julinko byl vždy přitahován temnou dekadentní stránkou, v níž hledal krásu a transcendentální východiska, a tak není divu, že jeho druhé album (tentokrát již vydané v rodné Itálii u labelu Tiny Speaker) se jmenuje Sweet Demon. Poslechnout a stáhnout za pár euro si jej nyní můžete na Bandcampu.

Giulia Parin a Carlo Veneziano už v prvním singlu Ruins naznačili, že jejich nová tvorba bude rituálnější, drásavější a zvukově hutnější a propracovanější než na debutu. To se v deseti skladbách potvrzuje. Čarodějnické zaříkávání z nevědomí ukotvené v znepokojivé, kytarově chvějící se drone atmosféře s hororovým nádechem, pro Julinko tolik typické, je dotaženo k prozatímní dokonalosti. Tak nějak si představuji smyslovou synestezii a svět po ayahuasce, jejíž těžkou dostupnost v Evropě hypnotický účinek zvukových stěn na Sweet Demon hravě nahrazuje.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.