Julinko načínají novou etapu v Itálii, znepokojivý singl Ruins předesílá druhé album

Julinko Julinko Andrea Petrovičová

Uhrančivé italské duo Julinko sledujeme už od prvopočátků, kdy Giulia Parin našla v Praze inspiraci a společně se spoluhráčem Carlem Venezianem ji přetavila v debutovou desku Hidden Omens. Nyní, o rok později, se dvojice vrátila zpět do Itálie, kde momentálně dokončuje své druhé album Sweet Demon, které vydá 10. října u nezávislého italského labelu Tiny Speaker. Nitky s Českem přitom Giulia ani Carlo zcela nezpřetrhali. Vnuknutí pro napsání skladby Ruins totiž na Giulii přišlo při zimních toulkách pražskými zákoutími a pod vlivem probíhající neutěšené situace mnoha lidí, nám vzdálených, a přitom velmi blízkých.

„Během mých procházek Prahou jsem začala pozorovat různá opuštěná místa, ruiny pod otevřeným nebem, jak začínají být znovu osídlovány rostlinami a malými zvířaty – divoce, spontánně, s vervou. Jako by život, celou dobu čekající pod povrchem a připraven vyklíčit, tam byl znovu přiveden – i na ta místa, která předtím pohltil oheň, povodeň či slzy. Percepce těchto širokých organických, geologických pohybů mi dala pocit útěchy. Ty ožívající ruiny jsem začala vnímat jako místa atavistického propojení; zachovávání stop, znamení a symbolů životů a příběhů, které v nich vyrůstají a cirkulují,“ říká Giulia.

Syrová temnota a rozechvělé zaříkávání ve znepokojivých riffech, gradující v intenzivní nebulózní rituál, v nějž se skladba Ruins ke konci promění, se zdá být logickým vyústěním atmosféry, kterou  již Julinko naznačovali na debutu. Se Sweet Demon se s nimi ponoříme do konsternujícího obřadu nevědomí, ovlivněného mytologickou bytostí Daimóna, personifikující spojení s božstvím, šílenstvím, mystickou zkušeností či extází kreativity.

O mrazivý videoklip k Ruins se postarala Elisa Fabris. Výsledek dvoudenního natáčení by měl dle Giulie vyjadřovat „pátrání po spirituálním domově, touhu po našem vlastním neprobádaném já.“

 

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.