Post-Apo Romance. LOFN debutují u Veyl Records

LOFN LOFN

Industriál, elektronika, ambient i techno. LOFN tvoří zvukový designer Martin Čípek (Aitcher Clark) a skladatelka a performerka Anna Coranić. Své debutové EP vydají 10. září u vyhlášeného italského labelu Veyl, který o tvorbě tohoto dua tvrdí, že se vymyká hranicím a očekávání.

„Post-Apo Romance je výsledkem toho, co z nás vyvěrá a s čím nás baví pracovat, ať už z pohledu zvuku, rytmu, atmosféry, samotné kompozice nebo očekávané délky skladby,” říká Anna Coranić a dodává: „Martin má mnoholetou zkušenost s digitálními programy a synthy, umí nakroutit, co potřebuje. Já zase od mala zpívám, skládám si písničky a básně, mám klasické hudební vzdělání. Vlastně ale vše až na výjimky skládáme spolu. Ladíme rytmy, zvuky a kompozici až dokud se oba neshodneme, že to je ono.”

LOFN působí od roku 2017, od té doby hráli po boku OAKE, Telefon Tel Aviv, Grebenstein, Hiro Kone nebo SØS Gunver Ryberg a vystoupili na festivalu Krake v Berlíně a pražském Lunchmeatu. 

Za klipem k singlu Mother stojí Petr Fašianok (koncept a střih), Michal Žilinský (3D rendery) a Pavel Karafiát (alegorické hlavy).

Post-Apo Romance je na Veylu jako doma, říkají zástupci labelu, vyzařuje mýtickou elektroniku a postindustriální úniky, které se dokonale snoubí se zlomyslnými, jedovatými vokály. „Název desky odkazuje na svět, ve kterém můžeme prožívat romantický vztah se snem nebo umělou inteligencí,” dodává Jednota, která dvojici představí v působivém prostředí kostelu Svaté Kunhuty už v sobotu 4. září. 

Jednota Polom, Kostel Svaté Kunhuty – Polom u Trhové Kamenice, 4. 9. 21
LOFN, Praha – Fuchs 2, 9. 10. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.